دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

لکه سیاه

علت ایجاد لکه سیاه روی صفحه تلویزیون

گرد و غبار روی تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید جهت نگهداری صحیح از تلویزیون خود به آن توجه کنید، تمیز کردن صحیح تلویزیون است. توجه داشته باشید که گرد و غبار به مرور روی صفحه نمایش تلویزیون شما می‌نشیند و کم کم لکه‌ سیاه ایجاد می‌شود. جهت تمیز کردن این گرد و خاک باید پنل را بیرون آورده و کاملا آن را تمیز نمایید. سعی کنید که هر 3-2 روز یکبار تلویزیون خود را تمیز کنید تا از ایجاد هاله‌های تاریک روی صفحه دستگاه‌تان جلوگیری نمایید.

تمیز کردن تلویزیون

خرابی پنل تلویزیون و وجود لکه سیاه

از اصلی‌ترین عللی که منجر به وجود لکه سیاه روی صفحه نمایش تلویزیون می‌شود، خرابی پنل است. اگر بخش ماژول و یا لیکوئید پنل دچار مشکل شده باشد، شما شاهد هاله‌های تاریک خواهید بود. جهت رفع خرابی این قطعه حتما از نیروهای متخصص کمک بگیرید. از دلایل دیگر وجود این لکه‌ها، کثیف بودن پنل تلویزیون است. در بالای همه‌ی دستگاه‌های هوشمند منافذی وجود دارد که جهت خارج کردن گرمای لامپ فلورسنت طراحی شده‌اند. معمولا از این منافذ گرد و غبار وارد دستگاه‌تان می‌شود و پنل را درگیر مشکلاتی می‌کند. جهت جلوگیری از خرابی این قطعه، تلویزیون‌تان را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. توجه فرمایید که عمر پنل تلویزیون محدود است و گاهی اوقات باید آن را تعویض نمایید.

پنل تلویزیون

استفاده مداوم از تلویزیون

روشن ماندن بیش از حد تلویزیون، باعث کوتاه شدن عمر دستگاه‌تان می‌شود. هر وسیله‌ی برقی که در منزل دارید، زمانیکه بیش از اندازه روشن بمانند، برخی از قطعات داخلی آن‌ها داغ می‌شوند و کم کم می‌سوزند. به صورت استاندارد بعد از 3 – 2 ساعت استفاده از تلویزیون، به مدت یک ربع آن را خاموش نمایید، در غیراینصورت پس از گذشت زمانی کوتاه شاهد هاله‌های تاریک روی صفحه نمایش دستگاه خود خواهید بود.

برخی از افراد هنگام کار کردن یا خوابیدن، تلویزیون خود را روشن می‌گذارند و اصلا حواسشان به صدا و تصویر نیست. به شما توصیه می‌کنیم که در چنین شرایطی دستگاه خود را خاموش کنید؛ زیرا این امر کم کم تبدیل به عادت می‌شود. در نتیجه با تکرار مداوم این مسئله، لکه سیاه روی صفحه نمایش تلویزیون‌تان ایجاد خواهد شد. توجه کنید با روشن گذاشتن  بیش از حد تلویزیون پس از گذشت 2 سال مجبور به تعویض آن می‌شوید.

وجود لکه سیاه و تمام شدن عمر مفید تلویزیون

هر وسیله‌ای که برای منزل‌تان خریداری می‌کنید، عمر مفیدی دارد و فقط تا چند سال به خوبی برای شما کار می‌کند. تلویزیون هم برای خود عمری دارد و پس از گذشت مدت زمانی روشنایی‌اش را از دست می‌دهد. مهندسین الکترونیک عمر مفید تلویزیون را بین 30 هزار تا 65 هزار ساعت تخمین زده‌اند. لازم به ذکر است که این اعداد تخمین زده شده اصلا ثابت نیستند و این‌ها فقط یک حدس می‌باشند. یکی از علائمی که نشان می‌دهد عمر تلویزیون رو به پایان است؛ وجود لکه سیاه روی صفحه نمایش آن است.

سخن پایانی

طبق تجربه‌ای که مرکز تعمیرات صنام دارد، تاکنون افراد زیادی درگیر لکه سیاه روی صفحه نمایش تلویزیون خود شده‌اند و این مسئله باعث نگرانی آن‌ها شده است. در این مقاله سعی کردیم تا دلایل رایج به وجود آمدن این مشکل و راهکارهایی جهت رفع آن ارائه دهیم. گاهی اوقات خرابی برخی از قطعات دستگاه شما مانند پنل، منجر به وجود لکه سیاه روی صفحه می‌شود که دیگر خودتان قادر به تعمیر آن نیستید. در چنین شرایطی حتما از نیروی متخصص کمک بگیرید تا مشکل تلویزیون‌تان رفع گردد. و نکته آخر اینکه تلویزیون وسیله‌ای پرکاربرد در منزل محسوب می‌شود، اگر می‌خواهید عملکرد درستی داشته باشد و قطعات داخلی آن آسیب نبینند، به خوبی از این وسیله مراقبت کنید.

مقالات مرتبط: علت خاموش شدن تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *