دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

رفع صفحه نمایش کم نور تلویزیون

رفع صفحه نمایش کم نور تلویزیون

رفع صفحه نمایش کم نور تلویزیون . تعمیر صفحه نمایش تلویزیون که خیلی کم نور است، اغلب شامل انجام چند پیکربندی ساده است، و در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

رفع صفحه نمایش کم نور تلویزیون
رفع صفحه نمایش کم نور تلویزیون

ویژگی تشخیص نور محیط را غیرفعال کنید

غیرفعال کردن ویژگی تشخیص نور محیط، صفحه نمایش شما را بدون توجه به صحنه های فیلم و تغییرات در شرایط نوری اطراف، ثابت می کند. همانطور که قبلاً اشاره شد، ویژگی تشخیص نور محیط در تلویزیون های هوشمند سامسونگ، سنسور اکو نامیده می شود. در اینجا نحوه غیرفعال کردن سنسور اکو در مدل های قدیمی تلویزیون (آنهایی که قبل از سال 2016 ساخته شده اند) آمده است:

 • تلویزیون خود را روشن کنید و به تنظیمات بروید.
 • روی گزینه Eco Solution ضربه بزنید، سپس “Eco Sensor” را انتخاب کنید.
 • سنسور اکو را خاموش کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

برای تلویزیون های جدیدتر سامسونگ، در اینجا نحوه غیرفعال کردن ویژگی تشخیص نور محیط آمده است:

 • به تنظیمات بروید و سپس به قسمت عمومی بروید.
 • «تشخیص نور محیط» را انتخاب کنید و نوار لغزنده را به موقعیت «خاموش» ببرید.

روشنایی را افزایش دهید

از آنجایی که تنظیم روشنایی تعیین می کند تلویزیون شما چقدر نور ساطع می کند، یک راه حل سریع برای صفحه تاریک شامل تنظیم روشنایی در سطح بالاتر است. در کنترل تلویزیون خود، دکمه «تنظیمات» را فشار دهید، سپس به «تصویر» بروید. «پیشرفته» (یا «تنظیمات تخصصی») را در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ انتخاب کنید، سپس «روشنایی» را انتخاب کنید. روشنایی را تنظیم کنید تا بهترین نمایش را داشته باشید. تجربه.

و اگر اتاق شما به اندازه کافی در نور طبیعی حمام شود، به روشنایی بیشتری نیاز خواهید داشت. هرچه به 100 نزدیکتر باشید، چشم انداز تصویر شما نسبت به محیط اطراف بهتر خواهد بود.

نور پس زمینه را افزایش دهید

تنظیم نور پس زمینه را در ترکیب با روشنایی افزایش دهید تا از شر صفحه نمایش تاریک خلاص شوید. در حالی که اکثر تلویزیون ها به شما اجازه نمی دهند سطح نور پس زمینه را فراتر از یک آستانه مشخص در حالت HDR تنظیم کنید، برخی از مارک ها معمولاً آن را خیلی کم نمی کنند. برای تلویزیون سونی، این تنظیم معمولاً با عنوان “روشنایی” برچسب گذاری می شود و باید آن را بر اساس آن پیکربندی کنید.

سطح کنتراست را تنظیم کنید

کنتراست به معنای نسبت بین روشن ترین و تاریک ترین نقاط روی صفحه نمایش شما است. کنتراست بیش از حد رنگ ها را با هم ترکیب می کند و ظاهر کلی تیره ایجاد می کند.

به تنظیمات بروید، «تصویر» و سپس «پیشرفته» یا «تنظیمات تخصصی» را انتخاب کنید. سطح کنتراست را تا زمانی که بهترین نمای را داشته باشید، تنظیم کنید. اگر در یک اتاق تاریک هستید، باید به سطح کنتراست بسیار بالا فشار دهید.

تون سیاه را خاموش کنید

تنظیم تون سیاه معمولاً باعث می‌شود لکه‌های پشت تلویزیون شما تیره‌تر به نظر برسند. اما همچنین می تواند باعث شود که قسمت های خاکستری سیاه به نظر برسد و جزئیات زیادی را از دست بدهید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن صدای سیاه در تلویزیون آمده است:

 • “تنظیمات” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید و به “تصویر” بروید.
 • “Advanced” را انتخاب کنید و به Black Tone بروید، سپس آن را “OFF” کنید.

حالت ذخیره انرژی را غیرفعال کنید

حالت‌های «صرفه‌جویی در انرژی»، «اکو» یا «صرفه‌جویی در انرژی» اغلب سطح روشنایی تلویزیون را کاهش می‌دهند تا از گرم شدن بیش از حد و مصرف بیش از حد انرژی جلوگیری شود. خاموش کردن آن منجر به بهبود قابل توجهی در تجربه مشاهده شما می شود. در اینجا نحوه غیرفعال کردن آن آمده است:

 • دکمه “Home” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 • به تنظیمات بروید و «عمومی» را انتخاب کنید.
 • حالت “Power Saving” را انتخاب کرده و آن را خاموش کنید. در تلویزیون های سامسونگ، ابتدا گزینه Eco Solution را انتخاب کرده و سپس به حالت Power Saving بروید.

تنظیمات تصویر را تغییر دهید

تغییر تنظیمات از پیش تعیین شده تصویر خود به حالت مشاهده معمولی اغلب با تأثیرات تنظیمات نور محیط مقابله می کند و از شر صفحه نمایش تاریک خلاص می شود. برخی از تلویزیون ها نام های مختلفی برای این کار دارند مانند استاندارد، سینما هوم، معمولی و غیره. اگر قبلاً تنظیمات تصویر را تغییر داده‌اید، اما متوجه تغییر قابل توجهی نشده‌اید، می‌توانید مکان تلویزیون خود را تغییر دهید.

تنظیم گاما را کاهش دهید

تلویزیون های سطح بالا مانند سامسونگ تنظیماتی به نام گاما دارند که مقدار آن معمولاً به طور پیش فرض 2.2 است. برای روشن‌تر نشان دادن تصاویر و رفع مشکل صفحه تاریک، می‌توانید نقاط گاما را به ۲٫۰ یا کمی پایین‌تر کاهش دهید.

به حالت SDR برگردید

از آنجایی که HDR فقط مشاهده اتاق تاریک را بهبود می بخشد، می توانید نمایش های خود را با SDR تماشا کنید. منوی تلویزیون خود را باز کنید، به تنظیمات عمومی بروید، به صفحه نمایش بروید و HDR را خاموش کنید. همیشه می‌توانید هنگام تماشای فیلم در اتاق تاریک به HDR برگردید و جلوه کامل را بخواهید.

مدولاسیون عرض پالس را روی 100 تنظیم کنید

مدولاسیون عرض پالس (PWM) تنظیم دیگری است که به طور خودکار سطح روشنایی تلویزیون شما را با توجه به صحنه های فیلم تنظیم می کند. اما تنظیمات PWM می تواند تلویزیون شما را خیلی تاریک نشان دهد و باید با قرار دادن تلویزیون در حالت سرویس آنها را تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر تنظیمات PWM در تلویزیون سامسونگ آمده است:

 • در حالی که تلویزیون خاموش است، Mute، 1، 8، 2 و Power را به ترتیب فشار دهید. منوی خدمات به زودی ظاهر می شود.
 • «SVC» را انتخاب کنید، سپس به «تنظیمات دیگر» بروید.
 • “CAL Data Restore” را انتخاب کنید، سپس “بازگشت” را فشار دهید تا به منوی اول برگردید.
 • به پایین بروید و به Advanced بروید و 0 را چهار بار فشار دهید تا گزینه های اضافی منو نمایش داده شود.
 • به Picture_2D بروید، SubSetting را باز کنید و تنظیمات PWM را تا 100 اجرا کنید.

اکنون تلویزیون شما بدون توجه به صحنه فیلم، سطح روشنایی خود را حفظ می کند.

تلویزیون را ریست کنید

بازگرداندن تنظیمات تلویزیون به حالت پیش فرض اغلب باگ ها و سایر خطاهای نرم افزاری را که ممکن است باعث تاریک شدن بیش از حد صفحه شوند، پاک می کند. در اینجا نحوه تنظیم مجدد تلویزیون آمده است:

 • دکمه “تنظیمات” را روی ریموت خود فشار دهید و به General بروید.
 • “تنظیم مجدد” را انتخاب کنید و انتخاب خود را تأیید کنید.

برخی از تلویزیون‌ها از شما می‌خواهند که یک پین وارد کنید، و می‌توانید پین پیش‌فرض را که 0000 است، وارد کنید. اما اگر قبلاً آن را تغییر داده‌اید، حتماً پین صحیح را وارد کنید. از آنجایی که این روش ممکن است بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت باشد، راهنمای خود را برای دستورالعمل های دقیق بررسی کنید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر تاریکی صفحه تلویزیون حتی در روشنایی کامل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *