دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تصویر تلویزیون

چرا تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که هنگام استفاده از تلویزیون به آن برمی‌خوریم، قطع شدن تصویر تلویزیون است، در حالیکه صدا پخش می‌شود اما دستگاه خاموش نشده است. گاهی اوقات هنگام تماشای فیلم و یا انجام کاری هستیم که ناگهان صفحه‌ی نمایش سیاه می‌شود و بعد از گذشت مدت زمانی دوباره تصویر تلویزیون بازمی‌گردد. همچنین مواقعی پیش می‌آید که حتی با تعویض کانال‌ها باز هم تصویر ندارید و فقط صدا می‌شنوید. امکان دارد این مشکل به دلایل متفاوتی رخ دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مشکل صفحات ال ای دی و ال سی دی بپردازیم و راه‌حل‌هایی را به شما ارائه دهیم.

نداشتن تصویر

نداشتن تصویر تلویزیون به دلیل خراب شدن بک لایت

در دستگاه‌های ال ای دی، نور بک لایت به وسیله‌ی لامپ‌های ال ای دی که در پشت تلویزیون تعبیه شده‌اند، باعث ایجاد تصویر در صفحه‌ی نمایش می‌شوند. گاهی اوقات که تصویر تلویزیون ال ای دی شما قطع می‌شود، به دلیل از بین رفتن نور در پس زمینه است. جهت بررسی این شرایط دستگاه خود را در حالت روشن بگذارید، سپس تمام چراغ‌ها را خاموش کنید و نور یک چراغ قوه را در زوایای مختلف به صفحه‌ی نمایش تلویزیون خود بتابانید.

معمولا قطع شدن تصویر تلویزیون به طوری که فقط صدا وجود دارد و صفحه سیاه شده، مربوط به بک لایت است. این مشکل در هر دستگاهی متفاوت است و هر کدام از آن‌ها جهت تعمیر، نیازمند استراتژی اصولی هستند. اگر برند دستگاه شما صنام است، به سایت تعمیر تلویزیون صنام مراجعه کنید تا متخصین دوره دیده، مشکل‌تان را در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه برطرف کنند.

تعمیر بک لایت تصویر تلویزیون

تعمیر بک لایت یکی از تخصصی‌ترین فعالیت‌های کارشناسان تلویزیون است و به هیچ عنوان افراد عام قادر به اصلاح مشکل آن نخواهند بود. جهت دسترسی به بک لایت، باید پنل دستگاه شما توسط نیروی متخصص با ابزارهای مجهز باز شود. پنل بخش بسیار حساس تلویزیون به شمار می‌رود و هر کسی قادر به باز کردن آن نیست. بنابراین این مسئله را جدی بگیرید و اجازه دهید این کار را فردی انجام دهد که در این حوزه دانش و تجربه‌ی کافی دارد.

نیروی متخصصی که قصد تعمیر بک لایت تلویزیون را دارد، ابتدا باید بداند که بک لایت چیست، چه کاربردهایی در صفحات ال ای دی دارد، دقیقا در کدام قسمت از پنل تلویزیون تعبیه شده است و چه عواملی منجر به خرابی آن می‌شود. این فرد باید دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون و پروسه‌ی تعمیر بک لایت را بداند تا این عمل را به درستی انجام دهد. کارشناسان سایت صنام در تمام زمینه‌های تعمیر تلویزیون آموزش دیده‌اند و مورد اعتماد مشتریان‌ هستند.

بک لایت تلویزیون

قطع شدن صفحه‌ی نمایش تلویزیون به دلیل آب خوردگی

یکی از دلایل متداول قطع شدن تصویر تلویزیون خیس شدن یا ریختن آب روی آن است. آب خوردگی به چند دلیل متفاوت رخ می‌دهد اعم از اسپری کردن مواد شوینده روی صفحه تلویزیون، تمیز کردن پنل تلویزیون با دستمال خیلی خیس، قرار گرفتن تلویزیون در مکانی مرطوب و موارد دیگر. اگر دستگاه شما در این شرایط قرار بگیرد قطعا پنل به مشکل می‌خورد و در نهایت تصویر تلویزیون قطع خواهد شد. یکی دیگر از خرابی‌هایی که به دلیل خیس شدن تلویزیون رخ می‌دهد، به مشکل خوردن برد تیکان می‌باشد. که در این صورت نیروی متخصص با تعویض این قطعه مشکل دستگاه شما را برطرف کرده و تصویر صفحه نمایش شما به حالت اول برمی‌گردد.

آب خوردگی تلویزیون

سخن پایانی

در پایان می‌توانیم نتیجه بگیریم که دلیل اصلی نداشتن تصویر تلویزیون، خراب شدن بک لایت موجود در پنل است. امکان دارد این مشکل در تمامی تلویزیون‌ها رخ دهد که علت اصلی آن به پایان رسیدن عمر ال ای دی‌‌های مصرفی است. برای جلوگیری از این اتفاق و تعمیر اصولی بک لایت، به کار بردن لامپ‌های ال ای دی باکیفیت و انجام اصلاحیه‌هایی روی برد تلویزیون امری ضروری است. تمامی این عوامل را متخصصین سایت صنام انجام می‌دهند، به طوریکه تا چندین سال دیگر تصویر تلویزیون شما قطع نمی‌شود و نیازی به تعمیر بک لایت نخواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *